CHARAKTERYSTYKA:

Celem studiów podyplomowych Zarządzanie jakością jest zapoznanie osób odpowiedzialnych za zarządzanie jakością w firmie z metodyką wdrażania systemów zarządzania jakością, systemów zintegrowanych (zarządzania, jakości, środowiskiem oraz bezpieczeństwem i higieną pracy) i systemów sektorowych.

Opracowany program studiów pozwala słuchaczom pozyskać wszechstronną i najnowszą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu zarządzania jakością, zgodnie z międzynarodowymi standardami normatywnymi. Zakres tematyczny obejmuje spektrum zagadnień związanych z zarządzaniem jakością obowiązujących jako standardy w Unii Europejskiej oraz na rynkach międzynarodowych.

Studia prowadzone są przez Wydział Ekonomii i Zarządzania we współpracy z partnerem o wysokiej renomie międzynarodowej wśród jednostek certyfikujących systemy zarządzania - Lloyd's Register Quality Assurance. Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych Politechniki Opolskiej oraz praktyków z bogatym doświadczeniem w obszarze zarządzania jakością (audytorzy LRQA oraz managerowie na co dzień pracujący w przedsiębiorstwach).

Uczestnicy studiów pozyskają unikatowe kwalifikacje pozwalające na pracę w charakterze menedżerów, pełnomocników, konsultantów, specjalistów w zakresie różnych systemów zarządzania. Kwalifikacje te zostaną potwierdzone formalnie następującymi dokumentami:

  1. Świadectwem ukończenia studiów podyplomowych wydanym przez Politechnikę Opolską.
  2. Certyfikatem wydanym przez Lloyd's Register Quality Assurance, potwierdzającymi odbycie i ukończenie kursu: Menedżer systemu zarządzania jakością
  3. Certyfikatem wydanym przez Lloyd's Register Quality Assurance, potwierdzającym odbycie i ukończenie kursu auditora systemów jakości (kurs akredytowany w IRCA - International Register of Certificated Auditors).

WYMAGANIA:
dyplom ukończenia studiów (studia zawodowe lub studia magisterskie)

WARUNKI REKRUTACJI:
termin zgłoszeń: od 01.07.2015 do 20.09.2015 r.
limit miejsc: 24 - 48 miejsc

CYKL KSZTAŁCENIA:
ilość semestrów: 2

DATA ROZPOCZĘCIA: 01.10.2015 r.

TERMINY ZAJĘĆ:
- Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym
- 8 zjazdów w semestrze (terminy ustalane są przez Wydział Ekonomii i Zarządzania)

OPŁATA SEMESTRALNA: 2 500 zł/ semestr*

KIEROWNIK STUDIÓW: Dr hab. Maria Bernat, prof. PO

KONTAKT:
Tel. kontaktowy: (77) 449 85 09 lub 500 215 868
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DODATKOWE INFORMACJE DLA SŁUCHACZY:

Wymagane dokumenty:

- druk podania o przyjęcie na studia
- 2 zdjęcia legitymacyjne
- kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych
- kserokopia dowodu osobistego

Komplet dokumentów należy złożyć u Pani Doroty Załężnej w Centrum Obsługi Studenta
ul. Mikołajczyka 16 (budynek "Łącznik") 45-271 Opole.

*opłata uzależniona od ilości uczestników:
2 500 zł/ semestr dla 24 uczestników
1 800 zł/ semestr dla 36 uczestników
1 450 zł/ semestr dla 48 uczestników