Microsoft Imagine to program przeznaczony dla studentów i pracowników naukowych Wydziału Ekonomii i Zarżadzania, dzięki któremu mogą oni pozyskać darmowe legalne kopie niektórych programów firmy Microsoft. Są to niektóre systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe czy użytkowe. Jest to niewątpliwie forma popularyzacji oprogramowania Microsoft, ale także szansa nieodpłatnego zapoznania się z ich różnymi programami.

Przykładowe aplikacje, które można pobrać korzystając z licencji MS Imagine: MS Windows 10, MS Widows 7, MS Access, MS Project, MS Visio, Visulal Studio, Visual C++, MS SQL Server i wiele innych.

Serwis internetowy pozwalający na pobieranie oprogramowania z subskrypcji:

System Microsoft Imagine dla WEiZ »»

Dla studentów WEiZ:

Aby zgłosić się do programu MS Imagine wystarczy wysłać maila
z adresu 
w domenie politechniki (np.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
na adres k. kasza @po. opole.pl , w treści wpisując:

Proszę o wpisanie mnie do subskrypcji MS Imagine.
Imię, Nazwisko, Nr indeksu, Nazwisko starosty
Kierunek studiów, Rok studiów, Stopień studiów
 

Po zarejestrowaniu na podany adres e-mail dostaniesz wiadomość z systemu MS Imagine z danymi potrzebnymi do korzystania z systemu służącego do pobierania programów i licencji:

Strona do pobierania oprogramowania (MS Imagine) »»

Konto studenckie w programie MS Imagine na naszym Wydziale jest aktywne przez 1 rok akademicki - do 1 października (w przypadku wpisu na kolejny rok można ponownie zgłosić się do systemu w ten sam sposób i przedłużyć ważność konta na kolejny rok akademicki).

Dla pracowników WEiZ:

Pracownicy wydziału chcący zarejestrować się w programie MS Imagine powinni jedynie wysłać e-mail z prośbą o założenie konta w systemie na adres opiekuna: k. kasza @po. opole.pl

Opiekunem programu MS Imagine na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej jest K rzysztof Kasza