Katedra Nauk Humanistycznych i Prawnych i Katedra Polityki Regionalnej
Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej


ul. Luboszycka 7 45-036 Opole
tel. (+48) 77 449 88 00,
tel. (+48) 77 449 88 16,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
e-mail do organizatora:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SPOŁECZEŃSTWO INTERNAUTÓW A KULTURA GLOBALNA.
MŁODY UŻYTKOWNIK W SIECI
CZĘŚĆ II

12 czerwca 2017 r.


Konferencja pod honorowym patronatem
dr hab. inż. Janusza Wielkiego, prof. PO
Dziekana Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej
Wicewojewody Opolskiego
Violetty Porowskiej

Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej

Radia Opole

przy współpracy: dr Elżbiety Czerwińskiej- starszego kustosza dyplomowanego Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej, mgr Aleksandra Iszczuka - Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu, mgr Piotra Szaforsa - Dyrektora Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI im. Generała Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” w Opolu, mgr Ewy Nowak-Kübler - Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu, mgr Dariusza Dobrowolskiego - Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu

Mnie nie bawi wirtualny świat
Bo to bez reguł gra
I nierealny czas
Bo ta sieć wciąga nas
Mnie nie bawi ten cyfrowy świat
Dla anonimów raj
Gdzie każdy może być
Choćby raz gwiazdą dnia.....

(muz. A. Ellmann, sł. J. Bukowski)


To fragment piosenki odwołującej się do zagrożeń wirtualnego świata. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie życia bez swobodnego i nieograniczonego dostępu do globalnej sieci, która niesie z sobą wiele korzyści ale i zagrożeń. Szczególnie podatni na niebezpieczeństwa w wirtualnym świecie są młodzi ludzie, dopiero wkraczający w dorosłe życie. Jak nauczyć młodzież mądrze korzystać z sieci, jak ustrzec ich przed nieodpowiednimi przekazami internetowymi? Co wiedzą o sieci, uzależnieniach od komputera, niebezpieczeństwach w wirtualnej przestrzeni młodzi użytkownicy? Jakimi kompetencjami musi dysponować młody użytkownik w obszarze korzystania z informacji globalnej? Po raz kolejny chcemy podyskutować o tych i innych problemach związanych z Internetem i korzystaniem z jego zasobów. Na konferencję zapraszamy naukowców i badaczy tematyki, pedagogów, psychologów, uczniów, studentów i rodziców oraz wszystkich innych zainteresowanych w/w problematyką.

KOMITET ORGANIZACYJNY

  • dr hab. Maria Kalczyńska, prof. Politechniki Opolskiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • dr Anna Rajchel, Politechnika Opolska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • mgr Anna Jandziak – kustosz dyplomowany Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej
  • mgr Mirosława Olszewska – ekspert wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii

Pliki do pobrania: