swieta WEIZ 640x360

13 grudnia w samo południe na Wydziale Ekonomii i Zarządzania odbyło się spotkanie świąteczne – choć trudno je nazwać tradycyjnym.

Reprezentacyjna na co dzień aula stała się przytulnym salonem z kominkiem, a do stołu zasiedli pracownicy naukowi, pracownicy administracji oraz studenci. Zeszłoroczna akcja wspólnego zdobienia pierników na długo pozostała w pamięci więc i tegoroczne przygotowywanie się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia miało wprawić wszystkich w magiczny nastrój.

Tradycyjnie pod choinką każdy znalazł drobny upominek, w przypadku pracowników naukowych były to indywidualne wizytówki, które są nieodłącznym elementem naszych podróży służbowych. Uśmiechy obdarowywanych – bezcenne.

Atrakcje spotkania były nieoczywiste, nikt nie mógł się spodziewać, że zaśpiewa słynną na całym świecie świąteczną piosenkę Jingle Bells, jednak w języku chińskim. Każdy mógł osobiście podziękować Świętemu Mikołajowi, ale również w języku chińskim. W sztukę kaligrafii, dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Konfucjusza, wprowadziły wszystkich pani dr Katarzyna Mazur-Kajta (na co dzień również pracownik WEiZ) oraz pani Li Mengtong – lektorka języka chińskiego.