legia

Do końca miesiąca (do 31.03.2021 r.) czekamy na zgłoszenia studentów do czwartej edycji programu Legia Akademicka.
To szansa nie tylko na ciekawą przygodę, ale również nabycie zupełnie nowych doświadczeń.
Przygoda studentów z wojskiem zaczyna się na uczelni, gdzie na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Ministrem Obrony Narodowej a Ministrem Edukacji i Nauki realizuje się teoretyczną część ochotniczego szkolenia studentów, obejmującą 15 godzin zajęć dla modułu podstawowego oraz 15 godzin dla modułu podoficerskiego (dotyczą one takich zagadnień jak wiedza z zakresu realizacji misji Sił Zbrojnych, otoczenia międzynarodowego w aspekcie militarnym, zależności pomiędzy elementami systemu obronnego RP; cywilny i demokratyczny nadzór nad siłami zbrojnymi, w tym zwierzchnictwo) oraz umocowania prawnego zależności w ramach Sił Zbrojnych RP.
Po zaliczeniu części teoretycznej, w okresie wakacyjnym studenci odbywają szkolenie praktyczne w jednostce wojskowej (moduł podstawowy - 3 tygodnie, moduł podoficerski - 6 tygodni). Za każdy dzień ćwiczeń praktycznych przysługuje 116 zł żołdu, w trakcie których studenci otrzymują również pełne umundurowanie i wyżywienie. To czas na sprawdzenie siebie, podniesienie kondycji fizycznej, jak również darmowa nauka strzelania oraz pora na podniesienie wiedzy i kwalifikacji zawodowych. W zależności od wybranego modułu, koniec szkolenia oznacza uzyskanie stopnia szeregowego lub kaprala.
Jeśli jesteś zainteresowany, wejdź na stronę https://legiaakademicka.po.opole.pl/ pobierz wniosek ochotnika i prześlij w terminie do 31 marca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.