W formie hybrydowej zaplanowano na Politechnice Opolskiej kształcenie w trakcie semestru letniego. Ostatecznie rozwiązania zależą jednak od sytuacji związanej z pandemią COVID-19.
Semestr letni na Politechnice Opolskiej rozpoczyna się 22 lutego. Zgodnie z planem, proces kształcenia ma przebiegać w formie hybrydowej. – Planujemy, aby wszystkie wykłady odbywały się w formie zdalnej, a ćwiczenia, laboratoria, projekty w formie tradycyjnej. Wyjątkiem są zajęcia z języka obcego, wychowania fizycznego oraz Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości, które pozostaną w formie zdalnej – informuje dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki Politechniki Opolskiej.
– Semestr podzielimy na trzy części. W trakcie pierwszych pięciu tygodni proces nauczania będzie prowadzony całkowicie w formie zdalnej, w tym czasie będziemy monitorować sytuację związaną z pandemią; zdecydujemy co robimy w kolejnych tygodniach czy wracamy do hybrydowych zajęć na kolejne pięć tygodni, czy jednak pozostajemy całkowicie w wersji online. Zależy nam jednak na powrocie do zajęć w formie hybrydowej – tłumaczy pani prorektor.
– Jeśli chodzi o studia niestacjonarne, to dwa pierwsze zjazdy w marcu będą zdalne, forma kolejnych zależy od sytuacji pandemicznej – dodaje.