Kultura organizacyjna to przedmiot, który ze studentami III Zarządzania realizował w semestrze letnim profesor Mariusz Zieliński. Jakie było jego zaskoczenie gdy 31 maja studenci postanowili pokazać profesorowi praktyczny wymiar kultury organizacyjnej. Dochowanie tradycji ostatniego egzaminu na wesoło na WEiZPO to przecież integralna część naszej wydziałowej historii, a tym samym kultury organizacyjnej.
Ryzyko w działalności gospodarczej jest nieodłącznym elementem funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej. O tym na co dzień opowiadała studentom Ekonomii na specjalności Ekonomia i finanse w przedsiębiorstwie dr Anna Jasińska-Biliczak, ale 6 czerwca na pewno była mocno zaskoczona, gdyż studenci nie tylko śpiewająco odpowiadali na pytania, ale również tańczyli i grali na instrumentach - taki jest właśnie przywilej ostatniego egzaminu na wesoło na WEiZPO.
Doktor Piotr Zamelski przygotowując egzamin z Prawa organizacji pozarządowych dla studentów III Administracji na pewno nie przypuszczał, iż 13 czerwca w ławkach zasiądą futrzaste stworzenia, sportowcy oraz inne barwne postacie. Takie właśnie stroje, mimo wysokich temperatur otoczenia, przywdziali nasi studenci, gdyż ostatni egzamin na studiach wymaga specjalnej oprawy.
Na Budowaniu marki własnej (tak brzmi nazwa przedmiotu) zna się nie tylko nasza wykładowczyni dr inż. Małgorzata Adamska, ale również jej studenci ze specjalności Marketing menedżerski. W czwartek 13 czerwca podczas ostatniego egzaminu na studiach mocno zaskoczyli nie tylko panią doktor, ale również zaproszone kolegium dziekańskie i doktora Piotra Bębenka (który niejednokrotnie inspirował ich do bycia kreatywnymi). Do tego egzaminu przygotowywali się od dłuższego czasu, a super produkcja filmowa, która jest wynikiem ich wielkiego zaangażowania, ale przede wszystkim znajomości zagadnień marketingowych jest nie tylko podsumowaniem drogi na WEiZPO, ale również materiałem promocyjnym. Film, w którym wspominają ale również zachęcają swoich młodszych kolegów i koleżanki do studiowania na naszym wydziale jest na kanale youtube i możecie go zobaczyć tutaj:


Techniki negocjacji i mediacji w biznesie nie są dla naszych studentów tematem tabu. Podczas ostatniego egzaminu, który odbył się 17 czerwca studenci III Ekonomii wiedzieli jak wykorzystać wyobraźnię, spryt i wiedzę zdobytą podczas zajęć, aby dr Małgorzata Magdziarczyk zgodziła się zagrać wraz z nimi w odświeżoną wersję popularnej gry kalambury. Wszystko odbyło się oczywiście w mocno kolorowej oprawie a stylizacje bardzo nas wszystkich zaskoczyły.

Wszystkim ostatnim egzaminom na wesoło towarzyszyła formuła podsumowań i podziękowań za niezwykły klimat jaki tworzą WSPANIALI STUDENCI WYDZIAŁU EKONOMII I ZARZĄDZANIA.