7 maja na gorących kanapach, niczym w popularnym telewizyjnym talk show, Elżbieta Buszko (studentka II roku Ekonomii) oraz dr inż. Piotr Bębenek - wykładowca z Wydziału Ekonomii i Zarządzania wzięli w krzyżowy ogień pytań naszych #Poligeniuszy.
Tytułowi #Poligeniusze to absolwenci uczelni, którzy odnieśli sukces zawodowy, mają ciekawe pasje i prowadzą nietuzinkowe życie. Formuła wywiadu pozwoliła zaprezentować ich wspomnienia z czasów studiów (również w kwestii uzyskanych ocen, ulubionych przedmiotów czy unikatowych wspomnień), ciekawe historie zawodowe, a przede wszystkim rady i inspiracje jak czuć się szczęśliwym i spełnionym.

Poligeniusze WEiZ edycji 2019 to:

  • Zuzanna Walczak - absolwentka na kierunkach: Europeistyka oraz Turystyka i Rekreacja (studia licencjackie). Od lat zawodowo związana z piłką nożną w różnych jej obszarach (sponsoring, marketing, project i event management). Obecnie koordynator ds. promocji i komunikacji w Departamencie Piłki Amatorskiej w Polskim Związku Piłki Nożnej. Odpowiada za projekt „Piłka dla wszystkich” czyli nowe kanały społecznościowe PZPN, które mają inspirować Polaków do grania, ale także angażowania się w amatorską odmianę futbolu i to bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy sprawność fizyczną.
    Pracę łączy z pasją - od kilku lat ogląda na żywo kilkadziesiąt meczów rocznie na różnych szczeblach rozgrywkowych, uprawiając tzw. groundhopping (turystykę stadionową). Była piłkarka (Rolnik Biedrzychowice), sędzia w niższych ligach oraz przyszła trenerka (w trakcie kursu Grassroots C).

  • Grzegorz Barycki – absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing (magisterskie). Od początku kariery zawodowej związany z firmą Monier Braas na różnych stanowiskach – od Specjalisty w Dziale Marketingu, prowadząc projekty strategiczne firmy po stanowiska kierownicze w spółce. Obecnie (od 2014 roku) Prezes Zarządu oraz Dyrektor Sprzedaży i Marketingu. Odpowiedzialny za sprzedaż systemów dachowych pod marką Braas w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Pracę łączy z pasją jaką jest podróżowanie po świecie i poznawanie różnych kultur i ludzi. Ulubione kierunki to Ameryka Południowa oraz Afryka. W pracy kieruje się zasadą, że o sile managera stanowi zespół i dlatego kluczowym obszarem działania jest rozwój osób z którymi pracuje na co dzień.

  • Karina Zawada - absolwentka kierunku Zarządzanie i Marketing (magisterskie).
    Prowadzi własną działalność gospodarczą pod nazwą IMPRES-ART. Zajmuje się kompleksowym managementem jednej z czołowych polskich wokalistek Renaty Przemyk a od roku jest booking managerem zespołu Rezerwat. Ma na swoim koncie zorganizowanych ponad 750 koncertów Renaty Przemyk, w tym jej 2 trasy jubileuszowe z udziałem m.in.: Kayah, Czesława Mozila, Marii Peszek, Natalii Grosiak, Katarzyny Nosowskiej, Ani Orthodox i Gaby Kulki. Pani Karina to dobrze rozpoznawalna w środowisku uczelni przewodnicząca samorządu studenckiego a jej ponadprzeciętne zaangażowanie podczas studiów zostało dostrzeżone i docenione wielokrotnie np. została finalistką plebiscytu „Złota Baba 2002”.

  • Alicja Dubniańska - absolwentka kierunku Zarządzanie i Marketing (magisterskie).
    Przez ostatnie 7 lat Manager ds. Projektów konferencyjnych w firmie PRESSCOM Sp. z o.o. we Wrocławiu, a od marca 2019 Manager ds. Projektów Kabaretowych i Koncertowych w firmie ESKANDER w Opolu. Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobywała już od najmłodszych lat, organizując przeróżne imprezy, wyjazdy i spotkania a pierwsze szlify zawodowe zdobywała w zespole Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości naszej uczelni, gdzie rewelacyjnie radziła sobie w roli kierownika projektu. „Najbardziej lubię intensywność działań i zbieranie w całość wszystkich elementów układanki, aby w efekcie końcowym zobaczyć – największy motywator do pracy – zadowolenie na twarzach uczestników moich projektów, zarówno klientów, jak i współpracowników” – tak o swojej pracy mówi Pani Alicja.

Tegoroczną edycję tego motywacyjnego wydarzenia zorganizowali studenci najmłodszego koła naukowego działającego na naszym Wydziale czyli Koła WiR (Współpraca i Rozwój), którego opiekunem jest dr inż. Piotr Bębenek.
Jesteśmy dumni, że mamy takich absolwentów - podkreśla dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, prodziekan ds. współpracy i rozwoju WEiZ – dlatego chętnie będziemy się z nimi spotykać przy różnych okazjach. Obecna edycja to trzecie wydarzenie realizowane w tej specyfice i na pewno nie ostatnie - wszak nietuzinkowych absolwentów mamy wielu.