W przyjaznej atmosferze, blasku kolorowych lampek, świątecznej dekoracji i cyfrowego kominka spotkali się pracownicy Wydziału, aby „nastroić” się na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Spotkania świąteczne na WEiZ mają nietuzinkowy charakter. W latach wcześniejszych było już zdobienie pierników, mikołajkowy quiz i wspólne kolędowanie po chińsku. W tym roku miały miejsce warsztaty przygotowywania kart z życzeniami. Pewnym utrudnieniem był fakt, iż życzenia miały być składane w dwudziestu paru językach. Tyle języków udało się bowiem zliczyć pracownikom biorąc pod uwagę kraje, z których pochodzą uczelnie, w których pracownicy WEiZ mieli okazję prowadzić zajęcia w ramach programu ERASMUS, uczestniczyć w konferencjach naukowych, prowadzić badania czy odbywać staże.
I tak życzenia popłynęły do naszych najbliższych sąsiadów: Czechy, Słowacja, Niemcy, Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa. Dostrzeżono kontakty z uczelniami południowo-zachodniej Europy: Hiszpania, Portugalia, Włochy, Chorwacja, Holandia, Francja, Malta, Belgia, Austria. Nie zapomniano o współpracy z osadkami w: Łotwa, Estonia, Gruzja, Bułgaria, Rumunia, Węgry. Naukowo-dydaktyczne podróże miały również kierunek północny jak: Dania, Szwecja, Wielka Brytania. Nie zabrakło oczywiście takich destynacji jak: Turcja, Chiny, Indie, Kazachstan czy Ghana.
Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowej fotografii, do której stanęli pracownicy ze swoimi pracami, a które to zdjęcie jest teraz idealnym załącznikiem do życzeń składanych drogą mailową.
Wynik pomysłowości i niezwykłego zaangażowania w zdobienie kart świątecznych można zobaczyć na zdjęciach ukazujących samo przygotowywanie, ale przede wszystkim patrząc na efekt końcowy.
Aż trudno uwierzyć, że to prace amatorów artystycznych

Autor zdjęć: Sławoj Dubiel