Symboliczne przecięcie wstęgi, pyszna kawa i bajeczne babeczki - tak było podczas inauguracji strefy networkingowej PwC SDC na naszym Wydziale. Przecięcia wstęgi dokonali w kolejności profesor Krzysztof Malik - Prorektor ds. studenckich i inwestycji PO, Pani Grażyna Drab - Delivery Leader w dziale usług wewnętrznych PwC SDC oraz profesor Janusz Wielki - Dziekan Wydziału.

Strefa dla studenta to miejsce, w którym można odpocząć między zajęciami, spotkać się ze znajomymi przed lub po wykładach, ale przede wszystkim jest to przestrzeń dla inicjowania nietuzinkowych pomysłów (na projekt, biznes czy życie). Relacje budowane podczas studiów, również czas spędzany ze znajomymi między zajęciami jest bezcenny i nie trzeba do tego przekonywać Pani doktor Marzeny Szewczuk-Stępień - prodziekan ds. współpracy i rozwoju oraz Pani Małgorzaty Kozy - Recruitment and Attraction Senior Coordinator w PwC SDC - obie panie koordynowały całe przedsięwzięcie i to dzięki ich determinacji i współpracy przestrzeń mogła powstać.
O tym, że firma ma wiele ciekawych propozycji dla młodych nikogo na naszym Wydziale nie trzeba przekonywać, w szeregach pracowników firmy jest już spore grono absolwentów Wydziału, w tym Marta Arabczuk, która może się pochwalić tytułem Najlepszy Absolwent WEiZ 2016 roku, ale pełniła również funkcję Ambasadora firmy na naszej Uczelni. Nieraz już studenci (szczególnie Ci niemieckojęzyczni) mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z Excella, dniu otwartym w oddziale w Opolu czy w eventach organizowanych w budynkach uczelni.
Cały dzień pracownicy PwC SDC dostępni byli na stoisku firmowym i rozmawiali ze studentami o planowaniu kariery. Odpowiadali na pytania dotyczące procesu rekrutacji, doradzali jak napisać wartościowe CV oraz opowiadali o dostępnych ofertach pracy. Dla tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie przygotowane zostały zestawy firmowych gadżetów oczywiście w brandowych kolorach, czyli czerwone i pomarańczowe. Spotkanie w ramach strefy networkingowej było również okazją do przypomnienia o trwającym właśnie konkursie na Najlepszego Absolwenta WEiZ roku 2018, w którym PwC SDC jest partnerem strategicznym.
Serdecznie dziękujemy firmie PwC SDC, a podziękowania składamy szczególnie na ręce Pana Pawła Mleczko - Dyrektora Zarządzającego SDC, za pomysł, inicjatywę i realizację. Jesteśmy przekonani, że obecność Kawiarenki będzie nam każdego dnia przypominać o naszej współpracy i zachęcać do podejmowania kolejnych inicjatyw, a studenci jeszcze mocniej docenią Państwa obecność i ofertę.