W samo południe 15 maja w CeNaBiz rozpoczęła się konferencja pt. Dzień Dobry Biznes. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego a jego organizacją na naszej uczelni zajął się Wydział Ekonomii i Zarządzania. Po oficjalnym powitaniu uczestników spotkania przez Pana Tomasza Mielniczuka z Departamentu Komunikacji BGK oraz Panią Marzenę Szewczuk-Stępień prodziekan ds. współpracy i rozwoju WEiZ, kilka motywacyjnych słów do zebranych przekazał obecny na spotkaniu Pan Henryk Griner - Dyrektor Regionu Opolskiego w BGK. Następnie studenci mieli okazję poznać tzw. success story w biznesie, a była to historia nietuzinkowa. "Jak przetrwać zderzenie z rzeczywistością" prezentował przedsiębiorca z Youth Business Poland - Pan Michał Kosel.
Trudno jest robić biznes bez wsparcia finansowego, dlatego ważnym punktem konferencji była prezentacja zaproszonych ekspertów nt. wsparcia finansowego jakie oferują programy „Przedsiębiorcze opolskie” oraz „Wsparcie w starcie”.
Po konferencji odbyły się warsztaty, bo właśnie taka forma daje największe możliwości na interakcję i działanie. Jedna grupa odkrywała jak to jest być kreatywnym w biznesie, w tym samy czasie druga grupa uczyła się jak stworzyć model biznesowy firmy w formule „od pasji do biznesu”.
Cieszymy się, że konferencja zgromadziła studentów różnych kierunków studiów, reprezentujących różne wydziały naszej uczelni, byli również studenci z Uniwersytetu Opolskiego, pojawiła się więc wartość dodana spotkania - integracja.
Dla najaktywniejszych BGK przygotował firmowe gadżety, po które studenci zawsze chętnie sięgają.
Teraz już tylko pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie pomysłów biznesowych.