19 grudnia 2017 roku, na zaproszenie dr Anny Jasińskiej-Biliczak, w ramach zajęć z przedmiotu Analiza ekonomiczna z grupami studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku ekonomia, miało miejsce spotkanie studentów z praktykiem – główną księgową Panią mgr Alicją Mazurkiewicz.
Podczas dwugodzinnego wykładu połączonego z dyskusją studenci zapoznali się ze specyfiką pracy oraz wymaganiami, jakie musi spełniać główny księgowy. Omówiona została rola głównego księgowego w firmie i praca w środowisku zmian. Przedstawiony został program finansowego FIX, który ułatwia pracę w księgowości i pomaga współpracować z programem magazynowym. Omówiono też aktualny system podatkowy oraz związane z nim obowiązki przedsiębiorcy i głównego księgowego, zwłaszcza program Płatnik, formy dokonywania wpłat deklaracji oraz zmiana wprowadzana od 01.01.2018 dotycząca jednego konta i jednej wpłaty, podatku dochodowego PIT-4 za pracowników, podatku dochodowego oraz skale podatkowe, podatku VAT i JPK (jednolity plik kontrolny) - obowiązek od 01.01.2018r. Poruszono też temat praktyk studenckich w przedsiębiorstwach i urzędach.

20171219 141818

#OfertaKsztaltowaniaOsobowosci #KsztalcimyPerspektywicznie #MysliDzialajPrzyszlosciowo #UczymySprawnegoDzialania #RozwijamyUmiejetnosci #PoszerzamyHoryzonty #WEiZPO