12068734 980106632037101 4090679293232724500 oW dniu 22 marca punktualnie o godzinie 10. pokój CHillOut 7 „otworzył się na studentów” Wydziału Ekonomii i Zarządzania. Uroczyste przecięcie wstęg przez Panią Rektor Krystynę Macek-Kamińską, dziekana Łukasza Dymka oraz Olimpię Pastrenak nastąpiło ku uciesze wszystkich zgromadzonych, pracowników i studentów.

Pomysł na realizację pokoju wypoczynkowego dla studentów dojrzewał w umysłach prodziekanów Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Małgorzaty Adamskiej i Łukasza Dymka, już od dłuższego czasu. Oprócz pokoju (wspólnego) zdarza się także burza (pomysłów) dająca początek świetnym inicjatywom. Tak też było w przypadku projektu CHillOut 7. Chcieli stworzyć na wydziale miejsce wyjątkowe dla studentów – gdzie mogliby się spotkać towarzysko, popracować nad projektem czy po prostu zrelaksować się w przerwie między zajęciami.

Swoją ideą zarazili współpracowników oraz studentów z Wydziału, co zaowocowało zaangażowaniem w projekt wielu osób. Podczas zajęć z przedmiotu Zarządzanie i administracja projektami, prowadzonego przez Brygidę Klemens, studenci III roku kierunku administracja opracowali wiele interesujących, szalonych i kosmicznych projektów dla chillout’u (ang. relaks). Studenci przeprowadzili wirtualne „konsultacje społeczne” wśród wszystkich studentów oraz pracowników Wydziału Ekonomii i Zarządzania, badając za pośrednictwem ankiety trendy kolorystyczne oraz oczekiwania względem funkcjonalności, jakich oczekują od pokoju wypoczynkowego jego przyszli użytkownicy.

Mając pomysł – przystąpiono do jego realizacji w praktyce – czyli wszystkie ręce na pokład!

Studenci zaangażowani w realizację projektu zorganizowali zbiórkę pieniędzy poprzez sprzedaż samodzielnie upieczonych ciast oraz zbiórkę elementów wystroju pomieszczenia. Tym sposobem pozyskano środki na realizację projektu – dzięki typowemu crowdfunding’owi (ang. finansowanie społecznościowe). Przy okazji świetnej zabawy, realizowano też cele dydaktyczne – rozwój kreatywnych i organizacyjnych kompetencji wśród studentów oraz zdobycie umiejętności bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem przedsiębiorców województwa opolskiego. Wśród sponsorów, których pozyskano do projektu znaleźli się: Dobroteka z Dobrodzienia (wspaniałe sakwy do siedzenia), firma RicardoLed z Opola (lustra, bardzo dużo luster), firma Mochnik z Opola (elementy montażowe), sklep ,,Irena” z Rudnik (farby). Do tak fantastycznego wystroju wnętrza Chillout’u 7 przyczyniły się również osoby zaprzyjaźnione z wydziałem: Pani Krysia, Karolina i Magda, przekazując kanapę oraz meble i elementy wystroju wnętrza.

Pokój podzielony został generalnie na dwie strefy: relaksu – z kanapami, sakwami i pufami, oraz na strefę pracy – ze stołami i tablicą. Za efekty „malarsko-tynkarsko-oświetleniowe” oraz „wiertarkowo-wkrętowe” odpowiada fantastyczny i przesympatyczny Dział Gospodarczo-Techniczny pod czujnym okiem pani Barbary Hetmańskiej, Kanclerza Politechniki Opolskiej.

Pomysł na nazwę był od początku bardzo oczywisty: pokój, w którym urządzono ChillOut 7 ma numer 7, a sam budynek Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej zlokalizowany jest przy ulicy Luboszyckiej 7. Szczęśliwa 7 gwarantuje dobrą atmosferę i pozytywną energię tego miejsca.